1. خانه
  2. /
  3. برترین ها
  4. /
  5. معرفی بهترین جایگزین chatgpt ؛ 5 تا از برترین چت بات ها

معرفی بهترین جایگزین chatgpt ؛ 5 تا از برترین چت بات ها

این روز ها همه سخن ها درباره هوش های مصنوعی می باشد که معروف ترین آنها هوش مصنوعی chatgpt می باشد. هنگامی که این هوش مصنوعی معرفی شد ، یک انقلاب در این حوزه به وجود آمد که تمام شرکت های بزرگ فناوری می خواستند که یک ورژن از این هوش مصنوعی را داشته باشند. در حال حاضر گزینه های زیادی به عنوان جایگزین chatgpt وجود دارند که ما چند مورد از آنها را از جمله هوش مصنوعی گوگل و مایکروسافت معرفی خواهیم کرد.

با اینکه خود chatgpt یک هوش مصنوعی پیشرفته می باشد و شروع کننده این موج محبوبیت مردم نسبت به هوش های مصنوعی است ، اما هنوز هم محدودیت هایی دارد. مثلا نسخه chat-gpt4 پولی می باشد و فقط نسخه chat-gpt3.5 رایگان است. شاید این مسئله زیاد مهم به نظر نرسد اما در واقع نسخه 4 این هوش مصنوعی بسیار پیشرفته تر از نسخه 3.5 آن می باشد و قابلیت های خیلی زیاد تری دارد و پاسخ های دقیق تری به کاربر می دهد.

شما همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله بررسی تخصصی هوش مصنوعی ChatGPT ؛ تمام نکاتی باید در مورد ChatGPT بدانید را بخوانید.

از آنجایی که خرید دلاری برای ایرانیان در دسترس نیست ، نمی توانیم از نسخه پولی این هوش مصنوعی استفاده کنیم. و بهتر است که سراغ جایگزین های آن برویم. متاسفانه بسیاری از این هوش های مصنوعی زبان فارسی را پشتیبانی نمی کنند. برای همین خیلی از این جایگزین ها در این لیست وجود ندارند.

محدودیت های chatgpt

اولین محدودیت آن که در بالا به آن اشاره کردیم ، پولی بودن نسخه 4 این هوش مصنوعی می باشد. دومین محدودیت آن این است که نمی توان در مورد مسائل جدید که از سال 2021 تا الان اتفاق افتاده اند از این هوش مصنوعی اطلاعات گرفت ، زیرا توسعه دهندگان آن فقط تا سال 2021 به این هوش مصنوعی آموزش داده اند و از این تاریخ به بعد این هوش مصنوعی رسما هیچی نمی داند.

یکی دیگر از محدودیت های هوش مصنوعی chatgpt این است که در بعضی از زمان ها ارور می دهد. این ارور ها به خاطر حجم درخواست زیاد کاربران می باشد. از آنجایی که اخیرا این هوش مصنوعی به شدت در سراسر جهان معروف شده است ، کاربران زیادی از این هوش مصنوعی استفاده می کنند ، برای همین ممکن است بعضی زمان ها به دلیل شلوغی و درخواست زیاد کاربران با برخی از ارور ها روبرو شوید. برای این محدودیت ها خیلی از کاربران به دنبال مورد هایی هستند که بتواند جایگزین chatgpt شود.

Bing ai ؛ هوش مصنوعی مایکروسافت

شرکت مایکروسافت همیشه با گوگل در حال رقابت بر سر موتور های جستجو بوده است و همیشه توسط موتور جستجوی گوگل شکست می خورده است. همچنین مایکروسافت در خصوص محبوب تر شدن مرورگر edge در ویندوز همیشه در حال تلاش بوده است. اما این دفعه مایکروسافت سریع تر از گوگل در حوزه هوش های مصنوعی عمل کرده است و با همکاری شرکت open ai (سازنده chatgpt) هوش مصنوعی خود را با موتور جستجوی بینگ ترکیب کرده که باعث شده که تبدیل به گزینه خوبی برای جایگزین chatgpt شود.

جایگزین chatgpt

این هوش مصنوعی بر اساس chat-gpt4 می باشد و سرعت بالایی دارد. همچنین این هوش مصنوعی به اینترنت متصل شده است و می تواند در مورد حتی جدید ترین مطالب به شما اطلاعات دهد. شما می توانید برای دسترسی به این هوش مصنوعی قند شکن خود را فعال کنید و به سایت bing بروید و شروع به چت کنید. اما حتما باید با مرورگر edge وارد شوید و یک اکانت مایکروسافت نیز داشته باشید. همچنین اگر مرورگر اج شما آپدیت شده باشد می توانید از طریق منوی سمت راست به آن دسترسی پیدا کنید.

Bard ai ؛ هوش مصنوعی گوگل

گوگل نسبت به مایکروسافت خیلی دیر تر هوش مصنوعی خود را معرفی کرد و در این حوزه بسیار عقب تر از مایکروسافت بود. اما بعد از معرفی بارد ، به همه قول داد که این هوش مصنوعی قرار است این حوزه را متحول کند. ما که تا بحال هیچ تغییر تحول کننده ای از این هوش مصنوعی ندیده ایم.

اما باید این را هم در نظر گرفت که این هوش مصنوعی هنوز در دست توسعه می باشد و کامل نشده است. به هر حال شما می توانید به این لینک بروید و برای استفاده از آن در لیست منتظرین قرار بگیرید. بعد از مدتی یک ایمیل به شما می آید که در زمان می توانید از این هوش مصنوعی استفاده کنید.

جایگزین chatgpt

همچنین باید این نکته را در نظر گرفت ک در زمان نوشتن این مطلب ، هوش مصنوعی بارد زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند و فقط در دو کشور آمریکا و انگلستان در دسترس می باشد. و برای استفاده این هوش مصنوعی شما باید با آی پی یکی از این دو کشور وارد شوید. اما گوگل قول داده که به زودی زبان های بیشتری را به این هوش مصنوعی اضافه کند و این هوش مصنوعی در دیگر مناطق هم در دسترس عموم قرار گیرد که به احتمال زیاد زبان فارسی هم جز آن زبان ها خواهد بود.

Youchat

این هوش مصنوعی بر خلاف دیگر نمونه های بالا توسط غول های تکنولوژی ساخته نشده است همچنین مثل هوش مصنوعی بینگ نیست و از نسخه chatgpt 3.5 استفاده می کند. اما اگر نمی خواهید از دو مورد بالا استفاده کنید یوچت گزینه مناسبی می باشد. همچنین یوچت از زبان فارسی پشتیبانی می کند اما متاسفانه فیلتر است.

این هوش مصنوعی دارای دو حالت می باشد. حالت اول ترکیب موتور جستجو با هوش مصنوعی می باشد. در این نوع شما دارید از یک موتور جستجو استفاده می کنید اما نتایج دقیق تر خواهند بود چون یک هوش مصنوعی نیز در پیدا کردن نتایج به شما کمک می کند. اما در نوع دوم شما مانند خود chatgpt با هوش مصنوعی شروع به چت کردن می کنید و آن هم جواب شما را می دهد. اما در این حالت درست مثل chatgpt اطلاعات مربوط به سال 2021 تا الان را به شما نمایش نمی دهد.

هوش مصنوعی ChatSonic

یکی دیگر از هوش های مصنوعی که می تواند جایگزین chatgpt باشد ؛ ChatSonic است. چت سونیک از ورژن 3 chatgpt استفاده می کند که معمولا نباید در مورد سال های 2022 و 2023 اطلاعاتی داشته باشد. اما این هوش مصنوعی از موتور جستجوی گوگل استفاده می کند تا اطلاعات جدید را بدست آورد. ما از این هوش مصنوعی در مورد اتفاقاتی که در سال 2022 رخ داده بود پرسیدیم و با استفاده از جستجوی گوگل جواب سوال را به درستی پاسخ داد و منابعی که برای استخراج اطلاعات استفاده کرده بود را به ما نشان داد.

همچنین این هوش مصنوعی از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. اما شما فقط می توانید 9000 کلمه از این هوش مصنوعی بپرسید که اگر قابلیت استفاده از موتور جستجوی گوگل را هم فعال کنید ، مقدار استفاده دو برابر می شود یعنی هر کلمه دو کلمه حساب می شود.

Perplexity ؛ یک گزینه ایده آل برای جایگزین chatgpt

Perplexity یک موتور جستجو می باشد که با هوش مصنوعی chatgpt ورژن 3.5 ترکیب شده است. اگر شما یک سوال از این هوش مصنوعی بپرسید ، با جستجو در اینترنت و وب سایت های مختلف به شما پاسخ می دهد. پس می توانید از هر بازه زمانی به شما پاسخ دهد. این هوش مصنوعی از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند اما پاسخ های آن کمی از نظر املایی مشکل دارند.

جایگزین chatgpt

ما از این هوش مصنوعی در مورد بهترین بازی سال پرسیدیم که از منابعی ایرانی مانند سایت ویجیاتو استفاده کرده بود و سوال ما را پاسخ داد. شما می توانید در ادامه سوال قبلی نیز یک سوال دیگر بپرسید تا به صورت عمیق تر به یک موضوع بپردازید. این هوش مصنوعی رایگان است و ما در استفاده از آن به محدودیتی بر نخوردیم.

character.ai جالب ترین جایگزین chatgpt

این هوش مصنوعی بی شک یکی از جالب ترین و خلاقانه ترین گزینه ها به عنوان جایگزین chatgpt می باشد. شما می توانید با هر کاراکتری که بخواهید صحبت کنید ! در این سایت چندین کاراکتر معروف وجود دارند که هر کدام افکار و عقیده های خود را دارند. این کاراکتر ها می توانند واقعی یا خیالی باشند. شما می توانید با افراد سلبریتی و معروف صحبت کنید مانند تام کروز ! و جالب تر این است که این مکالمه جوری اتفاق می افتد که انگار واقعا دارید با تام کروز صحبت می کنید !

این کاراکتر افکار و رفتار و عقیده های تام کروز را دارد و عین تام کروز با شما ارتباط برقرار می کند. شما می توانید با کاراکتر های غیر واقعی مانند کاراکتر هایی که از فیلم ، سریال و بازی ها هستند نیز صحبت کنید! به طور مثال ما با شخصیت والتر وایت از سریال معروف برکینگ بد صحبت کردیم و طرز صحبت این کاراکتر و استفاده از کلمات دقیقا مثل والتر وایت بود.

همچنین شما می توانید با کاراکتر هایی که توسط این وب سایت درست شده اند و بیشتر جنبه کاربردی دارند نیز به چت بپردازید. به طور مثال یک کاراکتر مثل دستیار شخصی شماست یا یک کاراکتر دیگر در برنامه نویسی می تواند کمک کند و یک کاراکتر دیگر می تواند با شما منطقی صحبت کند. البته این هشدار را هم در نظر بگیرید که قبل از وارد شدن به سایت به شما گوشزد می شود: طبق گفته خود این سایت کاراکتر ها می توانند جملاتی نادرست و دروغ بگویند پس همه حرف های آنها باور نکنید.

همچنین ممکن است یک کاراکتر بر اساس رفتار خود حرف هایی توهین آمیز بزند. پس حواستان باشد که همه حرف های این کارکتر ها را جدی نگیرید. character.ai می تواند بهترین جایگزین chatgpt برای شما باشد ؛ زیرا تمام قابلیت های آن توسط یک نوع کاراکتر انجام می شود و قابلیت های ویژه ای دارد که در موارد دیگر دیده نمی شود.

اگر شما هم گزینه بهتری برای جایگزین chatgpt میشناسید ، می توانید آن را در نظرات بنویسید تا ما آن سرویس را بررسی کرده و به موارد بالا اضافه کنیم. گزینه های دیگری هم می توانستند به عنوان جایگزین chatgpt در این لیست باشند ، اما یا زبان فارسی را پشتیبانی نمی کردند یا اینکه یک مشکل دیگری برای ما ایرانیان داشتند.

نوشتهٔ پیشین
بررسی تخصصی هوش مصنوعی Chat GPT ؛ تمام نکاتی باید در مورد Chat GPT بدانید.
نوشتهٔ بعدی
بررسی تخصصی linkedIn ؛ بهترین شبکه اجتماعی برای شغل و حرفه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید