1. خانه
  2. /
  3. آموزش
  4. /
  5. مزیت یک وب سایت برای انواع کسب و کار ها

مزیت یک وب سایت برای انواع کسب و کار ها

اگر دارای یک کسب و کار می باشید ، راه های زیادی وجود دارد که آن کسب و کار را گسترش دهید. یکی از بهترین روش گسترش کسب و کار خود ، ایجاد یک وب سایت برای آن می باشد. با این کار شما به برند و کسب و کار خود لطفا بزرگی می کنید که مزایای بسیار زیادی نیز دارد. چندین مزیت و فواید ایجاد سایت را برایتان لیست کرده ایم:

فراگیری اینترنت

مهمترین دلیلی که به داشتن وب سایت ضرورت می‌بخشد، فراگیر بودن اینترنت است. امروزه بیشتر افراد ترجیح میدهند بجای تحمل ترافیک و اتلاف کردن زمان، در منزل راحت بنشینند و به خرید بپردازند. همه اولین جایی که به دنبال خدمات شما می گردند، در اینترنت است. اگر آنها شما را در آنجا پیدا نکنند، قطعا رقبای شما را خواهند یافت. بی دلیل نیست که وب سایت هایی مانند دیجی کالا که فقط فروش آنلاین دارند ، درآمدی میلیاردی دارند. در این دوران دیگر چیزی نیست که اینترنت نتواند آن را حل بکند. و مشتریان زیادی در اینترنت منتظر شما هستند.

فروشگاهی بدون محدودیت زمانی

با داشتن وب سایت در 24 ساعت شبانه‌روز، 7 روز هفته در کنار مشتری هستید. در واقع وب سایت شما نماینده‌ی شماست حتی در ساعت‌هایی که شما در حال استراحت هستید وب سایت شما در حال معرفی خدمات و محصولات شما به مشتری است. فروشگاه فیزیکی شما دارای ساعات تعطیلی می باشد. در حالی که یک وب سایت هیچ وقت تعطیل نمی شود. برعکس در زمان روز های تعطیل ، هیچ فردی به بیرون نمی رود که خرید خود را انجام دهد. زیرا تمام فروشگاه ها بسته می باشند و در عوض آن فرد رو به خرید آنلاین می رود. پس در واقع روز های تعطیل ، شما مشتریان بیشتری جذب می کنید. سایت شما می تواند در ایام عید نوروز ، و دیگر تعطیلات ، فروش فوق العاده ای داشته باشد.

رفتن به فراتر از مرزها

مگر در شهر شما چند نفر هستند که با کسب و کار شما آشنایی دارند؟ در ایران و جهان چطور؟ میلیاردها انسان در سراسر جهان بخشی از زمان خود را در اینترنت میگذرانند. تصور کنید شما کسب و کارتان را برای این جامعه آماری راه اندازی کرده اید بنابراین مشتریانی از سراسر ایران یا حتی فراتر از مرزها خواهید داشت. شما اگر فروشگاه فیزیکی تان ، در یک مکان خوبی نباشد ، تییر مکان آن بسیار سخت می باشد. در حالی که در اینترنت ، با استفاده از سئو ، می توانید در مرکز توجه ها باشید و هر فردی که به دنبال محصولات شما باشد ، می تواند سایت شما را مشاهده کند. با این روش شما می توانید فروش خود را چندین برابر کنید.

صرفه جویی در هزینه های راه اندازی

همیشه برای راه‌اندازی یک فروشگاه هزینه‌های بسیار زیادی از جمله هزینه‌ی اجاره یا خرید مکان فروشگاه، هزینه‌ی تجهیزات، حقوق کارکنان و… گریبان‌گیر افراد است. در تجارت الکترونیک شما فقط به یک طراحی سایت ارزان و حرفه ای نیاز دارید تا دیگر متحمل هیچ‌ کدام از هزینه‌های ذکر شده نشوید. سایت شما نیاز به تعمیرات ندارد ، تزئین سایت شما به شدت آسان تر می باشد. برای یک سایت مکان معنا ندارد. اگر فروشگاه کوچکی دارید ، که نمی توانید برخی از محصولات خود را در دید مشتریان بگذارید ، این محدودیت برای یک وب سایت وجود ندارد و ما می توانید بی نهایت محصول در وب سایت خود قرار دهید.

ارائه نمونه کار

در سایت خود تمام محصولات و خدمات خود را معرفی کنید و بدون هیچ هزینه و محدودیتی آنها را به‌ روز رسانی کنید. مشتریان هر بار برای دیدن هر محصول نیاز به مراجعه حضوری ندارند و میتوانند بصورت آنلاین عکس و ویدیو محصول را ببینند. شما می توانید اطلاعاتی را در وب سایت خود قرار دهید تا اعتماد مشتریان را جذب کنید. این اطلاعات می تواند سابقه کار کسب و کار ،تعداد مشتریان ، یک ویدیو معرفی و … باشد. شما همچنین می توانید اطلاعات و راهنمایی هایی در مورد محصول خود در سایت قرار دهید تا مشتریان یک منبع اطلاعات در مورد نحوه کار و .. محصولات داشت باشند و دیگر به شما برای کسب اطلاعات بیشتر تماس نگیرند.

بازاریابی اینترنتی

به جای صرف کردن هزینه‌های بالا برای تبلیغات و بازاریابی کافیست وب سایت خود را بهبود ببخشید تا گوگل شبانه‌روز برای شما مشتری بیاورد! با انجام برخی فعالیت‌ها در زمینه‌ی خدمات سئو سایت با کمترین هزینه در بستر وب برای خود بازاریابی اینترنتی نمایید. شما بعد از انجام یک سئو خوب ، هزاران کاربر روزانه وارد وب سایت شما از طریق جستجو با گوگل می شوند.

برقراری ارتباط با مشتری

در دنیای وب مشتریان به راحتی نظر خود را راجع به هر محصولی ارائه میدهند و نظراتشان را در قالب انتقاد و پیشنهاد برای شما میفرستند. شما نیز می توانید سلیقه‌ی مشتریان خود را بشناسید و برای جذب مشتری بیشتر گام بردارید. همچنین اگر مشتریان مشکلی داشتند ، می توانند به راحتی به پشتیبانی وب سایت مراجعه کنند و مشکل خود را بیان کنند. همچنین اگر مشتریان به دنبال یک محصول خاص باشند که در وب سایت موجود نیست ، می توانند آن را پیشنهاد دهند.

برند سازی

با داشتن وب سایت می توانید خدمات خود را در بستر اینترنت به هزاران مشتری معرفی و برای خود شهرت و اعتبار کسب کنید و اعتبار تجارت خود را بالا ببرید. این‌گونه کسب و کار شما در هر مکانی که اینترنت وجود دارد دیده می شود. برند سازی در شهرتان می تواند بسیار سخت باشد. کمتر فروشگاهی وجود دارد که در کل آن شهر معروف باشد و همه آ« را بشناسند. اما در دنیای اینترنت این کار ساده تر از چیزی است که شما فکر می کنید.

مشتریان هدفمند

احتمال اینکه بازدیدکنندگان وب سایت شما به مشتری تبدیل شوند بسیار زیاد است. چرا که آنها محصول و خدماتی را در اینترنت جست‌و‌‌جو کرده‌اند که به آن نیاز دارند و گوگل سایت شما را به آنها پیشنهاد داده است. پس اگر وب سایت شما طراحی هوشمندانه داشته باشد (فروشنده‌ی توانایی باشد) قطعا آن محصول توسط این بازدیدکننده خریداری خواهد شد. شما حتی می توانید با استفاده از تاکتیک هایی ساده ، مشتریان رقیب های خود را هم تبدیل به مشتریان خود کنید.

کسب درآمد جانبی

با داشتن وب سایت می توانید علاوه بر معرفی خدمات خود درآمدهای جانبی دیگری مثل درآمد از طریق تبلیغات نیز داشته باشید. شما می توانید به راحتی چندین تبلیغ در وب سایت خود قرار دهید تا کاربران با کلیک بر آن باعث کسب درآمد شما شوند. همچنین شما می توانید فروش اشتراک و … نیز از سایت خود کسب درآمد کنید. راه های بسیار زیادی برای کسب درآمد از یک سایت وجود دارد و فقط فروش محصولات شما نیست.

ایجاد هویت اینترنتی خوب برای کسب و کار

با داشتن وب سایت کسب و کار شما در فضای اینترنت شناخته می شود. اگر فردی با شما آشنا نباشد و اسم شما را بشنود ، مسلما در اینترنت جستجو می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد شما به دست آورد. شما می توانید با ایجاد وب سایت خود ، کاربران اینترنت را با کسب و کار خود آشنا کنید.

کشف همکاران و کارمندان جدید برای شما

اگر نیاز به نیروی جدید داشته باشید یا اینکه نیاز به یک شریک داشته باشید  ، با داشتن وب سایت علاقه مندان به کسب و کار شما می توانند با شما ارتباط بگیرند و برای همکاری با شما صحبت کنند. فقط کافیست که در وب سایت خود اعلام کنید که مایل به همکاری با دیگران می باشید. در آن زمان افراد مسلما برای همکاری با شما تماس خواهند گرفت.

حافظ مشتریان شما در هنگام جابجایی یا دردسترس نبودن

اگر کسب و کار شما به مکان یا شهر دیگری منتقل بشود یا به هر دلیلی راه های ارتباطی با شما قطع گردد، وب سایت شما بهترین حافظ مشتریان شما خواهد بود. آدرس وب سایت شما در هیچ صورت تغییر نخواهد کرد. و می تواند در زمان جابجایی فروشگاه فیزیکی ، تبدیل به شعبه اصلی فروشگاه شما شود.

وب سایت بدون از دست رفتن!

با داشتن وب سایت دیگه نگران از دست رفتن اطلاعات و حتی وب سایت نیستید چون وب سایت ها دارای پشتیبانی ماهانه یا هفتگی هستند که در صورت هرگونه مشکلی می توانید وب سایت رو مثل روز اولش داشته باشید. دیگر خطراتی که فروشگاه فیزیکی را در معرض قرار می دهد برای وب سایت شما وجود نخواهد داشت. این خطرات شامل آتش سوزی ، زلزله و … می شود.

نوشتهٔ بعدی
چرا کریپتون را برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید